Wynajem domu z możliwością wykupu

Wynajem domu z możliwością wykupu

Dom z ogródkiem to marzenie wielu osób. Nie jest ono jednak tak odległe i nieosiągalne, jak mogłoby się wydawać. Co ciekawe – ogromna ilość marzycieli nawet nie wie, że zamieszkać w domku mogą bez większego wkładu własnego, nawet jutro. Wystarcz, że znajdą lokal, który ich interesuje i go wynajmą.

Wynajem domu – popularny czy nie?

Jeszcze parę lat temu najem nieruchomości, z opcją wykupu, był stosunkowo modny. Teraz, od kilku lat, traci on na popularności. Dlaczego tak się dzieje? Rynek się zmienia. Aktualnie pojawia się na nim coraz więcej osób, którym marzy się po prostu własne mieszkanie, nieopodal centrum miasta. Domy powstają raczej na obrzeżach miasta, przez to nie są już tak pożądane. Mimo wszystko istnieje szerokie grono zainteresowanych. I to do nich skierowana jest oferta wynajmu domu, z opcją późniejszego wykupu.

Duża dostępność?

Nie w każdym mieście znaleźć można dom na wynajem, ale w większości tych dużych, polskich metropolii, spokojnie na takie oferty można trafić. Chętni na taką opcję na pewno nie będą mieli problemu we Wrocławiu, w Tychach, w Poznaniu czy w Katowicach. Domy na wynajem dostępne są również w Warszawie czy Łodzi.

Reklama: Szukasz mieszkania lub domu w dobrej lokalizacji? Sprawdź koniecznie mieszkania na sprzedaż Elbląg, gdzie znajdziesz mnóstwo ofert i bez problemu znajdziesz to czego szukasz.

Wynajmij i kup

Dzięki tej propozycji każdy, dosłownie każdy ma szansę na zamieszkanie w domku – i to od razu. Osoby, którym mieszkanie nie wystarcza, ale niestety nie mają aktualnie perspektyw na otrzymanie kredytu hipotecznego, ani odłożenie dużej kwoty na zakup domku, z pewnością chętnie skorzystają z takiej oferty. Pozwoli ona bowiem na odłożenie, niemałego przecież wydatku, w czasie. Proces wygląda w ten sposób, że zainteresowany wybiera lokal z oferty pośrednika, a następnie podpisuje z nim umowę najmu. Wówczas potrzebna będzie gotówka na wkład własny, wynosząca kilkadziesiąt procent wartości nieruchomości. Im wyższa kwota wkładu własnego, tym niższy może być potem czynsz. Ponadto czynsz często również wliczany jest we wkład własny. Na pozostałą część lokalu, w momencie, w którym najemca zdecyduje się na zakup, może wziąć kredyt hipoteczny.

Dla kogo takie rozwiązanie?

Wynajem domu z wykupem jest dobrą opcją dla ludzi młodych, którzy marzą o wyprowadzce do dużej nieruchomości z ogródkiem, ale nie mają w tej chwili możliwości odłożenia dużej kwoty potrzebnej na jej zakup. Nie dostaną również kredytu (szczególnie, że w ostatnim czasie warunki udzielenia kredytów hipotecznych zostały zaostrzone). Dla nich najem domu jest jedyną szansą na spełnienie marzenia. Prawda jest jednak taka, że ta opcja dostępna jest dla każdego, kto chce spełnić swoje marzenie – dla rodzin, osób starszych czy młodszych. Jedynym warunkiem jest posiadanie gotówki na wkład własny.

Zakup domu to duża inwestycja. Nie każdego stać na taki krok. Czy to oznacza, że trzeba rezygnować ze swoich marzeń? Nie! Istnieje jeszcze inne wyjście – najem domu z wykupem. Opcja dostępna dla każdego i bardzo wygodna. Zdecydowanie warto ją rozważyć.

Dodaj komentarz

Powrót do góry